Večer pod lampou I.

04.02.2013 09:07

    I v tomto školním roce jsme navázali na Večery pod lampou. Sejdeme se v podvečerních hodinách ve školce a harajeme si a čteme z některé knihy pro děti. Pro tentokrát to byla kniha Daniely Krolupperové Dráček Mráček. S dráčkem Mráčkem se děti mohly setkávat na stránkách časopisu Sluníčko. Nakladatelství Mladá fronta poté vydalo příběhy knižně.

    Prvním úkolem pro všechny děti bylo hledání malého dvouhlavého dráčka. Byl namalovaný na malé kartičce a schovaný někde ve třídě. Všichni hledali a pak taky našli. Hned na úvod jsme se trochu protáhli a zahráli si dračí honičku. Následovala chvilka "obličejové gymnastiky". Dráček se jmenuje Mráček, protože se mračil na Kluka m9šu, který ho našel. A tak si děti zkoušely různé obličeje. Koukaly do zrcátka a vyvalovaly oči, usmívaly se, mračily, vyplazovaly jazyk, divily se... Potom se zrcátkem stala maminka. Děti dělaly obličeje a maminky napodobovaly jejich výrazy. Všechny výrazy obličeje jsme pak využili v taneční hře Já jsme hrozný drak. Zašklebit se a zařvat "Uáááá" šlo všem bezvadně.

    A už byl čas na trochu odpočinku, všichni se pohodlně usadili nebo uložili a zaposlouchali se do příběhu o tom, jak dráčka svědilo za krkem.

    

—————

Zpět