Otvírání zahrady

18.04.2010 20:34

    Konečně se udělalo jaro, a tak jsme společně s dětmi popadli hrábě, košťata a jiné nářadí a vydali se na školní zahradu uklidit loňské listí, starou trávu, zamést chodníky, ale hlavně jsme se těšii na polévku, kterou nám děti vždycky připraví.

    Letošní vaření bylo v rámci celoroční hry s Permoníky, a tak se vařila permonická bašta. Rodiče zametali a hrabali, děti škrabaly a krájely. Pan Horváth zase topil a míchal polívku v kotlíku. Zatím co se polévka vařila, děti s taky zazpívaly Permonickou písničku. Jistě vás zajímá nová sloka. Tak tada ji máte:

Cibulka, pórek, mrkývka,

v kotlíku bublá polívka.

Když jestě česnek přidáme,

permonickou sílu získáme.

Třesky, plesky, dupy ....

    Děti si zasely do přinesených květináčků slunečnice. Teď už se o ně musejí starat samy. A uvidíme,. komu nejdřív vykvetou. I když se sešlo málo brigádníků, práce nám šla od ruky a tak bylo hotovo mnohem dřív, než jsme čekali. Ale i polévka byla už hotová a tak jsme zasedli ke stolu a dali se do jídla. Samozřejmě nejdřív zmizela ta "nezdravá" polévka - gulášová se šunkovou klobásou. Ale nakonec zmizela i ta "zdravá" zeleninová polévka s vajíčkem. Nakonec si děti zařádily na uklizené zahradě a rodiče si dali kávičku.

    Děkujeme všem, kteří si našli čas a přišli pomoct s úklidem. Děti za vaření získaly DIAMANT do plánku celoroční hry, který jim v nejbližší době předají paní učitelky.

—————

Zpět


Diskuze ke článku

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.