Městská hra s Permoníky

01.02.2010 20:30

 Je neděle, sváteční oběd už jsme strávili a tak je čas něco si užít.

Naštěstí je tu Sdružení rodičů Čtyřlístek se svým programem! Čeká nás městská hra. Určitě se ptáte, co to je "městská hra"? Městská hra se hraje ve městě a má za úkol nejen pobavit, ale i seznámit nás s naším městem. Průvodci dnešní hrou jsou Permoníci, kteří bydlí ve městě - Sportík, Kapička, Muzejníček a Kaštánek. Každý z nich si pro nás připravil úkol, který musíme najít a splnit. Za to pak dostaneme indicii, podle které poznáme, kde najdme odměnu za celé naše úsilí. Pro lepší orientaci nám připravili Permoníci mapku, místa s úkolem jsou zde označena fotografií. Když poznáme, odkud ta fotka je, najdeme i úkol. Tak hurá na to! Ale nejdřív písnička o Permonících a taky taneček a jde se! 

    Mapka nás vede k atletickému stadionu. Všichni hledají úkol, prohledávají hromady sněhu a různá zákoutí. A už Dan nese sáček, ve kterém je úkol. Tenhle pro nás připravil Sportík. Tady je: 

Sportu 3x na…. Zdar! Zdar! Zdar

Pozor! Pohov! Tady Sportík! Připravil jsem si pro vás trochu pohybu! Vytvoříte dvojice nebo trojice, jak vám to v rodině vychází. A Taková skupinka se vydá na trasu. Vyběhne rodič, po 2 metrech se zastaví a rozkročí nohy, potom vyběhne dítě, podleze dospělému pod nohama, uběhne 2 metry, zastaví se a dřepne si. Potom se dá do pohybu dospělý a dítě přeskočí. Po dvou metrech se zastaví a rozkročí se, pak poběží dítě a znovu podleze a zase tak dále. Pokud má rodič s sebou dvě děti je postup následující – rodič – rozkročit, proběhne  jedno dítě, proběhne druhé dítě, běží rodič, přeskočí jedno dítě, přeskočí druhé dítě…

Až se takto všichni přesunete na konec chodníku, můžete si vzít indicii.

Tak se pustíme do toho. Někdo to má těžší. Kromě přeskakování můsí vláčet za sebou i  kočárek. Ale nakonec to zvládli všichni a indicie je naše!

Mapa nás nyní vede na Radnickou ulici ke kohoutku s vodou. Tento úkol nbám schovala permonická holka Kapička. Kouknětě, co si na nás vymyslela.

 Tento úkol jsem vám nachystala já Kapička.Zapojte teď svoje hlavinky a vzpomeňte si na 3 písničky, které jsou o vodě, nebo ve kterých se voda objevuje. Až všechny přezpíváte, můžete si vzít indicii.

Zpěvu zdar!

A už se hlásí všichny kdo má nápad. Nakonec vybíráme Prší, prší, Rybička maličká a ... Jéžiš, co bylo to třetí?

No a už vyrážíme podle mapy na další místo. Je to u radnice. Úkol je schovaný na dopravní značce a připravil nám ho Muzejníček. Tady si přečtěte, co si to na nás vymyslel. 

No to je teda hrůza! Všechny dvojice musí jít třikrát. Ale jsme šikulky, tak to jde rychle. Všichni se navzájem povzbuzujeme. A třetí indicie je naše!

 

Ahoj tento úkol jsem si vymyslel já Muzejníček. Když se do muzea dostanou nějací rošťáci a mají za lubem nějakou tu lumpárnu, tak jim svážu tkaničky u bot. To jsou potom karamboly! To mám potom, co dělat, abych se smíchy nepotrhal. A vy si teď vyzkoušíte, jak se jde s takovýma svázanýma nohama. V krabičce jsou dva šátky. Rodič si sváže nohu s dítětem a vydáte se na trasu kolem garáží až ke zdi. Pokud tuto trasu projdete dohromady 20x, můžete si vzít indicii.

Zlom vaz!

—————

Zpět