Městská hra s Permoníky...pokračování

07.02.2010 22:08

Vaz si naštěstí nikdo neláme, všem nám to jde moc dobře. Netrvá to dlouho a už vyřážíme podle mapy k dalšímu úkolu. Všichni poznávámě, že ho najdeme u kašny proti škole.

    U kašny je plno sněhu, všichni se brodíme v závějích. Naštěstí Sabinka objevuje vzkaz v keři nedaleko kašny. Nechal nám ho tady permoník Kaštánek. Přečtěte si, co nám napsal.

Ahoj děti, zdraví vás skřítek Kaštánek, mám sportovní úkol pro vás i vaše rodiče. Vyberete si 3 vzrostlé kaštany za sebou. Pozor! Doufám, že poznáte kaštan! Potom se rozdělíte na dvě družstva. V jednom budou všechny děti a v druhém všichni rodiče. Na povel vystartuje jeden rodič a jedno dítě. Proběhnou slalom mezi vybranými kaštany a zpět k družstvu už běží rovně. Předají štafetu dalšímu ve družstvu. Pokud je dětí víc než rodičů, tak musí někteří rodiče běžet dvakrát, to se nedá nic dělat. Družstvo, které vyhraje, si může vzít indicii.

Sportu zdar!

    Kdo myslíte, že to vyhrál? No jistě že děti! Dospěláci si to stížili i tím, že běželi pozpátku. I slalom jsme museli vynechat. Kaštánek totiž nepočítal s tím, že kolem stromů budou obrovské hromady sněhu.

    Takže všechny 4 indicie máme a nezbývá, než je dát dohromady a zjistit, kde najdeme naši odměnu. Indicie jsou vlastně 4 kousky puclí. Je to fotografie, fotografie nějaké budovy, nějaký vchod a už to všichni poznávají! Je to vchod do školky! Tak už zvesela se ubíráme směrem ke školce. Čeká nás tam paní učitelka Šedá a pan Horváth. Uvařili nám čerstvý čaj. Všichni si pochutnáváme a chválíme.

    Už je čas hledat slíbenou odměnu. Opět se všichni brodí závějemi sněhu okolo školky. Hurá! Káťa našla nějakou tašku. Opatrně ji otevíráme. Je to taška z billy. Nevíme co se v ní může skrývat. Objevujeme PYTEL s bonbony a plánky ke hře a nálepky s modrým diamantem.

    První etapa naší celoroční hry je u konce a tak nezbývá, než si nakonec zazpívat Třesky, plesky, dupy, bombora ču ču! 

—————

Zpět