Bramboriáda

19.10.2009 13:07

 

Již několikátým rokem patří jedno z posledních zářijových odpolední v MŠ Drobného nejen dětem, ale i rodičům. Všichni se sešli na školní zahradě, aby společně oslavili jednu z nejčastějších příloh našich obědů – brambory. Děti se střídaly u jednotlivých stanovišť, kde se brambory sbíraly, vozily, nosily, koulelo se s nimi, házelo a kdo ví, co ještě. Unavit se děti mohly skákáním v pytli, a když už byly dost unavené, mohly si odpočinout u navlékání náhrdelníku z jeřabin a brambor, nebo si vytvořit krásný ubrousek s pomocí bramborových tiskátek.

Jistě uznáte, že při plnění těchto úkolů všem vyhládne. Pro tento případ připravily paní učitelky společně s dětmi občerstvení. Všichni tak mohli ochutnat bramboráčky, bramborovou buchtu, bramborové jednohubky, bramborový salát, bramborovou polévku, bramborové šišky, bramborové knedlíky a to všechno spláchnout čajem. Ten byl myslím běžný ovocný. I když – kdo ví?

Na závěr mohli rodiče předvést, jak jim jde škrábání a sbírání brambor. Aby to nebylo zase tak jednoduché, brambory škrábali tatínkové a maminky naopak cpaly brambory do pytle. Manželky zúčastněných pánů žasly, jak jim jde škrábání od ruky, a libovaly si, že v neděli je o oběd postaráno. Maminky, které sbíraly brambory, si zase zvali drobní zemědělci na brigádu ke sběru vlastních výpěstků.

Všichni se rozcházeli domů v dobré náladě, s plnými břichy, ozdobení náhrdelníky a natěšení na další akci, kterou paní učitelky zase pro nás připraví. Děkujeme.

 

—————

Zpět