Adventní lampionový průvod

17.12.2011 21:58

    Stejně jako vloni jsem přišli přivítat Advent ke hřbitovu. Je to sice netradiční místo, ale na začátek průvodu se hodí. Nejprve na určeném místě poslávalo několik rodin, až to vypadalo, že letos bude mít průvod takovou komornější podobu. Ale uběhlo pár vteřin, a celé prostranství mezi hřbitovem a přístavbou ZŠ se zaplnilo rodiči a dětmi, které v ruce držely rozsvícený lampion.

    Několik minut po půl páté se celý průvod dal do pohybu. A že to byl průvod! Čelo průvodu bylo u kulturního domu a konec se vlnil terve u "červeňáku". A cestou se k nám přidávali ještě další rodiny s lampiony. Cestou po Tyršově ulici se setmělo a světýlka lampionů ještě více vynikla. Na konci Tyršovy ulice se průvod stočil na Radnickou ulici a pak se celá masa protlačila bránou na Vratislavovo náměstí. Tam už na nás mrkal rozsvícený vánoční strom, který děti dozdobily svými andělíčky. U stánku na všechny čekal perník, který upekly maminky z Rady Sdružení, a krásně vonící a horký adventní čaj.

    Jako každý rok jsme si na závěr zazpívali několik vánočních písniček. Letos sice bez "muziky", ale s o to větším nadšením.

    Na závěr patří velké poděkování všem maminkám za výborné perníky a všem rodičům, kteří s i našli čas a vyšli spolu s dětmi do chladného nedělního podvečera.

    Fotografie andělíčků si můžete prohlédnout ve fotogalerii. A pokud by někteří muzikanti chtěli příští rok doprovodit náš zpěv hudbou, nestyďte se a  přijďtě i s hudebním nástrojem.

 

—————

Zpět